دلبرِ قشقايي دلبرِ قشقايي .

دلبرِ قشقايي

هوشمند سازي شهر ديسا در شمال بخش گجرات هند توسط هايك ويژن

هوشمند سازي شهر ديسا در شمال بخش گجرات هند توسط هايك ويژن

شركت هايك ويژن شهر ديسا در شمال گجرات هند را با استفاده از راهكار شهر امن به سيستم دوربين مدار بسته مجهز كرده است. پروژه نظارت تصويري شهر ديسا به عنوان شروع يك پروژه بزرگ در عرصه شهر هوشمند براي شركت هايك ويژن به حساب مي آيد و شهروندان اين شهر مي توانند از امكانات هوشمند محصولات شركت هايك ويژن استفاده كنند.

شهر ديسا ( Deesa )

شهر ديسا در قلب ايالت بانساكانتها ( Banaskantha ) گجرات قرار گرفته است. اين شهر در ساحل رودخانه باناس هند قرار گرفته است. پيشتر از اين با نام كمپ ديسا شناخته مي شد، اما امروزه به اسم ديسا جديد ناميده و در هند شناخته مي شود. اين شهر در هند به كاشت سيب زميني معروف است همچنين به عنوان يكي از شهرهاي بزرگ تجاري در شمال گجرات هند معروف است.

چالش ها

امروزه شهر ها با طيف وسيعي از تهديدات مختلف روبرو هستند. حملات تروريستي ، جرم و جنايت ، تصادف ، آدم ربايي، اغتشاشات داخلي ، تير اندازي ، بلاياي طبيعي و مواردي از اين جنس روز به روز در شهرها در حال افزايش است. وقوع هر كدام از اين موارد مي تواند شهر را با يك بحران تمام عيار روبرو كند. براي كاهش تاثير بحران هايي از اين شكل ، مقامات شهري بايد اطلاعات مهم از زمان وقوع و حتي پيش از وقوع آن را در اختيار داشته باشند تا بتوانند با تصميم گيري به موقع و درست، مشكلات را حل كنند. يك راه حل مهم استفاده از فناوري ها و تكنولوژي هاي هوشمند جديد براي شهر امن است.

راه حل دوربين مدار بسته براي شهر هوشمند

هايك ويژن با ارائه راه حل امنيتي مناسب يك چارچوب امن براي شهر هوشمند ارائه نموده است، مشاهده هميشگي ميادين اصلي و موقعيت هاي خطر ساز با استفاده از محصولات نظارت تصويري باعث مي شود تا شهر ايمن تري داشته باشيم و در مواقع وقوع خطر سناريو هاي متعددي را انتخاب و اجرا كنيم.

حفاظت فيزيكي با استفاده از نيروهاي امنيتي هميشه يك چالش مشكل ساز براي مسئولان شهري به حساب مي آيد نيروي انساني و خطاهاي انساني در مواجهه با خطرات مختلف و صرف هزينه بالا براي به كار گرفتن افراد بيشتر همواره براي مديران امنيتي يك دغدغه جدي بوده است. مديريت كردن افراد در غالب طرح حفاظت فيزيكي همواره يك فرايند زمان بر بوده كه در بيشتر مواقع نتيجه مطلوبي حاصل نمي شود از اين رو نياز به استفاده از يك سيستم هوشمند و يكپارچه براي مانيتوينگ و مديريت آنچه در شهر رخ مي دهد، امروزه از اهميت بالايي برخوردار است.

بيشتر بخوانيد: انواع دوربين مداربسته  پكيج دوربين مداربسته

يك سيستم يكپارچه امنيت عمومي از چهار قسمت اصلي تشكيل شده است:

سيستم مانيتورينگ ، دوربين هاي مدار بسته ، راهكارهاي موبايل ( سيار )

موارد بالا بهمراه يك عنصر چهارم به عنوان مركز كنترل و فرماندهي براي كاهش خطر در محيط هاي شهري مي تواند فضا را براي مديريت و واكنش سريع جهت مقابله با هر رخداد و درگيري امنيتي در فضاي شهر ها آماده مي كند. در ادامه هر كدام از بخش هاي بيان شده را براي شما توضيح مي دهيم.

ويژگي هاي كليدي دوربين هاي پيشنهاد شده براي هوشمند سازي شهر عبارتند از

دوربين هاي مدار بسته مجهز پيشنهادي براي اين طرح بايد به تكنولوژي آناليز تصوير مانند ( سيستم ورود غير مجاز به محوطه ي از پيش تعيين شده ( intrusion detection system )، سيستم اعلام هشدار شي فراموش شده در محوطه ي از پيش تعيين شده ( remove Object ) و … ) ، دوربين هاي پلاك خوان ، دوربين هاي تشخيص چهره ، دوربين هاي رديابي هوشمند خودرو و …. مجهز باشند.

ويژگي سيستم مديريت و كنترل دوربين مدار بسته شهر هوشمند

  • تجزيه و تحليل آني يكپارچه اطلاعات و تصاوير دوربين هاي سطح شهر
  • مديريت مركزي يكپارچه براي تصميم گيري سريعتر مديران امنيتي شهر
  • يكپارچه كردن سيستم هاي مختلف براي تجزيه و تحليل درست مشكلات

راهكارهاي موبايل ( سيار ) دوربين مدار بسته

  • دوربين هاي مدار بسته قابل نصب بر روي خودرو ها و وسايل نقليه براي نظارت بر جاده ها
  • سيستم رديابي خودرو ها در نقشه گرافيكي ( GIS ) براي سيستم هاي حمل و نقل عمومي و سيستم مديريت زباله هاي شهر هوشمند

هدف نهايي از ارائه يك راهكار نظارت تصويري براي يك شهر ، ايجاد يك سيستم هوشمند يكپارچه شامل  خريد دوربين مداربسته و تجهيزات وابسته ي ديگر است تا در مواقع اضطراري بتوان با استفاده از تصاوير آن تصميمات مناسب اتخاذ شود. لازمه ي اجراي طرح جامع شهر امن بر پايه دوربين مدار بسته در اختيار داشتن شبكه يكپارچه زير ساخت است تا تصاوير دوربين ها در كوتاهترين زمان ممكن به يك مركز كنترل واحد منتقل شده و بصورت واحد مديريت شوند.

هايك ويژن با استفاده از محصولات هوشمند خود شهر ديسا را بصورت يكپارچه هوشمند كرده است برخي از محصولاتي كه در اين هوشمند سازي استفاده شده اند عبارتند از دوربين هاي Pano Vu ، دوربين هاي پلاك خوان ( ANPR ) دوربين هاي هوشمند متحرك ( Smart PTZ ) و سيستم هاي ضبط تصاوير با حافظه ي داخلي بسيار زياد مي باشد.

نتيجه :

پراوين گورداهانجي مالي شهردار شهر ديسا در يك اظهار نظر رسمي اعلام كرد: ” با استفاده از محصولات نظارت تصوير هايك ويژن شهر ديسا بصورت يكپارچه مورد نظارت ما و نيروهاي امنيتي قرار گرفته است و مديران شهر با هوشياري كامل مي توانند تمامي تحركات مشكوك را زير نظر داشته باشند اين موضوع باعث شده تا شهر ديسا از گذشته امن تر شود و شهروندان از اين موضوع احساس رضايتمندي بيشتري دارند. ميزان تصادفات به دليل رعايت بيشتر قوانين كاهش يافته است و در نتيجه مرگ و مير ناشي از تصادفات كمتر شده است ، آمار سرقت و جرم و جنايت در اين شهر نيز كاهش چشمگيري داشته است و ما اين را مديون استفاده از راهكار شهر هوشمند هايك ويژن هستيم.

او همچنين ادامه داد استفاده از ظرفيت كامل زير ساخت هاي جاده اي به كمك دوربين و سيستم كنترل هايك ويژن به كاهش بار ترافيكي شهر كمك كرده و آن را كاهش داده است ، اين امر باعث كاهش مصرف سوخت و در نتيجه كاهش ميزان توليد گاز هاي گلخانه اي شده است كه در نتيجه در طول سال روز هاي آلوده ي كمتري را در ديسا شاهد هستيم.

گوردانجي همچنين اظهار كرد داده هاي ناشي از دوربين هاي مدار بسته مجهز به سيستم آناليز هوشمند هايك ويژن باعث شده تا با رديابي هوشمند افراد مشكوك آمار جرم و جنايت ، تهديد و آدم ربايي و مواردي شبيه به آن به ميزان قابل توجهي كاهش يابد و ما اين موضوع را مديون سيستم مديريت هوشمند شهر امن با  دوربين مداربسته هايك ويژن  هستيم. “

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۵۴:۴۳ توسط:صمن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :