دلبرِ قشقايي دلبرِ قشقايي .

دلبرِ قشقايي

نكات طلايي كه زمان استفاده از يدك كش بايد رعايت كنيم

نكات طلايي كه زمان استفاده از يدك كش بايد رعايت كنيم!

احتمالا يك بار در عمرتان هم كه شده مجبور به استفاده از يدك كش­ها مي‌شويد. خرابي، تصادف يا تمام شدن سوخت و در جاده ماندن همانا و كمك گرفتن همانا تا استفاده از يدك كش را تجربه كنيم. به هرحال ماشين است، نمي­پرسد كي و كجا بايد خراب شوم، بايد خود را براي هر شرايطي آماده كنيم.

آنچه كه مهم است دانستن و رعايت نكاتي مربوط به يدك كشي خودرو است كه ضروري تلقي مي‌شود تا زمينه ساز خسارات و دردسرهاي بعدي نباشد. در ادامه اين صفحه يا كمك خودروبر پارس شما را با اين نكات آشنا خواهيم كرد، پس تا پايان با ما باشيد تا ببينيم در حين يدك يا بكسل خودرو چه كار بايد كرد.

رعايت نكات ايمني در هنگام يدك خودرو

احتمالا يك بار در عمرتان هم كه شده مجبور به استفاده از خودرو بر­ها مي‌شويد. خرابي، تصادف يا تمام شدن سوخت و در جاده ماندن همانا و كمك گرفتن همانا تا استفاده از خودرو بر را تجربه كنيم. به هرحال ماشين است، نمي­پرسد كي و كجا خراب شوم، بايد خود را براي هر شرايطي آماده كنيم.

آنچه كه مهم است دانستن و رعايت نكاتي مربوط به خودروبر است كه ضروري تلقي مي‌شود تا زمينه ساز خسارات و دردسرهاي بعدي نباشد. در ادامه اين صفحه يا كمك خودرو بر پارس شما را با اين نكات آشنا خواهيم كرد، پس تا انتهاي اين متن با ما همراه شويد تا ببينيم در حين يدك يا بكسل خودرو چه بايد كرد.

رعايت نكات ايمني در هنگام خودرو بر

اگر قصد يدك كشي خودرو خراب را داشتيد بايد به نكته مهمي توجه نشان دهيد. اين نكات تنها مختص كارشناسان و متخصصان اين امر نبوده و بهتر است افراد عادي نيز آن­ها را آموزش ديده تا در مواقع اضطراري از آن‌ها آگاه باشند. از جمله اين نكات مهم و اساسي مي­توان به موارد زير اشاره كرد:

  • داشتن وسعت ديد مناسب براي راننده خودرو خودرو بر

راننده خودرو بر بايد ديد خوبي نسبت به مسير و اطراف خود داشته باشد. اين ديد مناسب در هنگام سبقت گرفتن و دور زدن در يك پيچ بسيار ضروري است؛ چراكه هر گونه اشتباه ممكن است خطرات جبران ناپذيري براي هر دو خودرو ايجاد كند.

  • تنظيم فشار باد لاستيك­ها

اين نكته به ويژه در زمانيكه خودروي معيوب روي خودروي خودرو بر سوار مي­شود اهميت ويژه­اي دارداستاندارد بودن لاستيك­ها و باد آن­ها در هنگام يدك كشي خودرو نكته­اي اساسي است. تنظيم باد لاستيك در هندلينگ و توانايي خودرو تاثير زيادي دارد.

  • ذخيره كردن تاير زاپاس

قطعا در خودروي شما نيز يك تاير كمكي اضافه وجود دارد چه برسد به خودروهاي خودرو بر كه اين نكته اهميت به سزايي پيدا مي­كند. حال تصور كنيد خودروي بكسل يك تريلي باشد، در اين صورت حتما وجود تاير زاپاس الزاميست و بسياري از نمايندگي­ هاي خودروبر پارس از اين نكته پيروي مي كنند.

  • كنترل حركت در پيچ­ها

خيال كنيد در يكي از پيچ­ هاي سخت جاده چالوس راننده­اي در حال بكسل كردن خودرو بوده و نه تنها ديد مناسبي ندارد بلكه توان كنترل خودرو در اين پيچ­ها نيز برايش سخت است، در اين وضعيت انتظار سالم به مقصد رسيدن كمي خارج از تصور است.

  • ترمز گيري درست و به موقع

از نكاتي كه بايد رعايت شود، اين مورد است. خودروي خودرو بري را تصور كنيد كه با سيستم ترمزي نامناسب خودرويي را يدك مي­كشد آن هم در يك جاده خطرناك، پر از سراشيبي و پيچ به نظر ايمن و اصولي نمي‌آيد، آن هم براي خودرويي كه در حال حمل گونه­اي ديگر از خود است. در زمان بكسل كردن بايد ترمزها به حدي مناسب و سالم باشند كه در زمان اضطرار سريعا عمل كرده و فاصله استاندارد را رعايت كنند.

چه خطراتي خودروي يدك شده را تهديد مي­كند؟

از جمله اين خطرات مي­توان به امكان سرقت خودرو اشاره كرد. جلوي ضرر را از هر طرف كه بگيريد منفعت است؛ يكي از بهترين راه­ها براي جلوگيري از اين اتفاق، كمك خواستن از نمايندگي­ها و شركت‌هاي مطمئن و شناخته شده است. تصادفات نيز از ديگر خطرات در حين حمل خودرو هستند.

ممكن است در زمان جابه جايي خودرو تصادفات غير عمد نيز صورت گيرد و خسارتي كلي­تر به خودروي يدك شده وارد شود. از جمله اصولي كه شركت­هاي مربوطه وضع كرده و بعد از اين اتفاقات رعايت مي­كنند پرداخت خسارت است.

در اين شرايط بايد مشخص شود كه اتفاق رخداده به دليل خطاي راننده بوده يا نقص فني خودروي خودرو بر، تا در دو صورت خسارات را پرداخت كنند:

  1. طبق تدابير شركت­هاي ذيربط عموما خودروي خودرو بر به بيمه شخص ثالث مجهز بوده تا در صورت محرز بودن خطاي راننده، بيمه خسارات را به هر دو خودرو پرداخت نمايد.
  2. خودروهاي خودرو بر اغلب به دو نوع بيمه ديگر نيز مجهز هستند تا در صورت تشخيص تصادف به دليل مشكل خودرو از محل اين دو بيمه خسارات پرداخت شود. اين دو نوع بيمه در زير آمده است:

 الف) بيمه مسئوليت دارندگان وسيله نقليه زميني در برابر شخص ثالث

ب) بيمه مسئوليت مربوط به ابزار و اجزاء خودرو بر­ها مثل: زنجيرها، مهار كننده­ها و

اين دو بيمه تنها در صورت تشخيص خسارات به دليل مشكلات فني خودرو پرداخت مي­شوند.

سخن آخر

درست است كه خودرو بر­ها در زمان اضطراري كمكي اساسي به حساب خواهند آمد، اما امكان ايجاد خطرات و خسارات به دليل عادي نبودن شرايط در هنگام استفاده از خودرو بر توسط آن­ها محتمل بوده و همين مورد توجه به نكات ايمني و اساسي قبل از يدك كردن را مي­طلبد. بنابراين سعي كنيد كه پيش از استفاده از خودرو بر از مورد اطمينان بودن شركت اعزام كننده مطمئن شويد. همچنين درد دست داشتن قبض از سوي شركت خودرو بر نيز مي تواند شما را از ريسك هاي احتمالي همچون سرقت خودرو و يا برعهده نگرفتن خسارت وارد دور كند. همين حالا براي جابجايي خودروهاي خود با خودروبر پارس تماس بگيريد و درخواست خود را ثبت كنيد.

 

 

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۰۸:۳۶ توسط:صمن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :